Talantīgi cilvēki – jebkura biznesa pamats

Cilvēkresursi mūsdienās ir pats svarīgākais, pie kā uzņēmuma vadībai ir jāpiestrādā, jo uzņēmuma pati būtība ir tāda, ka tas ļauj sanākt kopā cilvēkiem kāda noteikta mērķa izpildīšanai. Bez cilvēkiem uzņēmumi vienkārši nevar pastāvēt, un atšķirība no tiešām talantīga cilvēka un vidusmēra darbinieka ir tik milzīga, ka 10 vidusmēra darbinieki diezin vai spēs aizstāt šo talantīgo cilvēku. Tieši tāpēc, jebkuram uzņēmējam kā vienu no pirmajām prioritātēm jāliek tieši talantīgu cilvēku meklēšana, kas nākotnē noteikti, ka atmaksāsies!

Kad tikko tiek dibināts uzņēmums un meklēti darbinieki, tad uzņēmuma vadītājs nereti nonāk situācijā, kad ir jāsāk meklēt veidi, kā piesaistīt cilvēkus, kas varētu kandidēt uz darba vietu tavā uzņēmumā. Tiešām talantīgu cilvēku piesaiste parasti nenotiek ierastajos veidos, ar bezdarbnieku vai interneta sludinājumu palīdzību, jo tiešām talantīgi cilvēki bieži vien nesēž mājās un nemeklē darbu, bet jau strādā kādā vietā, vai vēl tikai mācās augstskolā. Protams, gadās arī tā, ka čakls un strādīgs cilvēks vienkārši vēl nav spējis atrast savu īsto virzienu, un tāpēc mēģina meklēt darbu ierastajās vietās, kā veikalos un cita veida darba vietās, kur, protams, viņam nepatīk, jo nav iespējams parādīt savu talantu un kreatīvo domāšanu. Bet visā visumā, talanta piesaistei aprasti būtu jānotiek nevis liekot sludinājumus un tādā veidā mēģinot atrast labus cilvēkus itnervējot desmitiem vai pat simtiem kandidātu, bet gan cenšoties atrast citus ceļus, kā atrast talantu un tad pa taisno piedāvāt darbu šiem cilvēkiem.

Lielākos uzņēmumos vadībai parasti liekas, ka cilvēku atrašana būtu jānodod kādai citai uzņēmuma divīzijai, bet patiesībā, tāpēc, ka cilvēku pieņemšana ir viens no svarīgākajiem faktoriem uzņēmuma darbībā, tas būtu jādara tieši uzņēmuma vadītājiem. Parasti valdes priekšsēdētājs un uzņēmuma īpašnieks ir tieši tas, kas veido kopējo uzņēmuma kultūru un cilvēku piesaistei vajadzētu būt viņa prioritātei, jo nevar darbā ņemt tikai pēc viņu sasniegumiem, šim cilvēkam ir jābūt pietiekoši atraktīvam, lai viņš vai viņa labi iejustos uzņēmuma kopējā vidē, un visiem pārējiem uzņēmuma pārstāvjiem arī būtu patīkama atmosfēra.

Cilvēkus noteikti nevajadzētu vērtēt tikai pēc viņu sasniegumiem vai talanta kādā jomā, bet gan pēc tā vai šis cilvēks ir gatavs augt un attīstīties, pilnveidot sevi un iemācīties visu, ko nepieciešams. Jebkurš cilvēks var iemācīties darīt pilnīgi jebko, tāpēc uzņēmuma īpašniekam ir jāsaprot, ka talantīgi un uzticami cilvēki var būt eksperti kādā pavisam citā jomā, kas nav saistīta ar tavu pamatdarbību, un vajag meklēt vairāk to, vai cilvēkam vispār ir intereses un vai viņš ir spējīgs pilnveidot sevi.