Pasīvo ienākumu avoti

Pasīvie ienākumi pašā būtībā ir tā nauda, ko tu iegūsti neveicot kādu konkurēto darbu, bet gan no jau iepriekš padarīta darva vai kapitāla, kas tev pieder. Pasīvie ienākumi var būt gan dividendes no akcijām, ienākumi no noguldījumiem, īres maksa no tev piederoša nekustamā īpašuma, ienākumi no mājas lapas, ienākumi no grāmatas vai filmas, un dažādi citi investīciju veidi. Visi šie ienākumi būtībā ir neatkarīgi no pašreiz izdarītā darba un parasti ir saistāmi tieši ar strādāšanu tagad, lai nākotnē gūtu ienākumus no tā darba, kas tiek izdarīts šodien.

Lielāka’sabiedrības daļa naudas pelnīšanu asociē ar sava darba ieguldīšanu un tūlītēju samaksas iegūšanu, jeb akorda vai stundas darba likmēm. Šādi cilvēki ir pieraduši strādāt un tikai retais aizdomājas, ka patiesībā ir daudz lielākas iespējas nopelnīt naudu nekā mainīt savu laiku pret šo naudu. Saņemot algu cilvēks jūtas saildzinoši droši, jo par katru nostrādāto stundu viņš saņemt noteiktu naudas apjomu, kas tiek izmaksāts katras nedēļas vai mēneša beigās. Šādā veidā algotā darbā strādniekam pēc darba laika beigām vairs nav jāuztraucas, kas notiek ar uzņēmumu, kur viņš strādā, un tāpēc šis cilvēks jūtas relatīvi mierīgi. Bet padomājot no uzņēmēja viedokļa, kas šo darbinieku nostrādina, visticamāk, ka uzņēmējs spēj darbinieku nostrādināt tā, lai viņam varētu izmaksāt algu, kā arī, lai varētu vēl papildus no viņa nopelnīt, jo neviens uzņēmējs nevēlēsies strādāt pa nullēm vai vēl ļaunāk zaudēt naudu, un viss, ko uzņēmēji dara ir tendēts uz peļņas palielināšanu. Tātad tas nozīmē, ka parasti uzņēmēji ir spējīgi iegūt no katra sava darbinieka darba papildus ienākumus peļņas veidā, ko pēc tam ir iespējams izņemt dividendēs vai arī investēt atpakaļ uzņēmumā audzējot to vēl ātrāk!

Tie uzņēmēji, kas ir sapratuši pasīvo ienākumu avotu izdevību ilgtermiņā ir gatavi investēt naudu un laiku sākumā, lai nākotnē uzbūvētu uzņēmumu, kas spētu augt un attīstīties, kā arī nest peļņu. Ja uzņēmējs uzsāk savu komercdarbību kādā jomā, kut sākumā netiek pelnīta tik liela nauda, bet jāinvestē ir ievērojamas naudas summas, tad šādu principu parasti sauc par strādā šodien, saņemt naudu rīt. Tiem, kas strādā šāda tipa jomās ir jābūt ļoti labai sevis kontrolei, jo ir grūti strādāt nesaņemot praktiski neko pretī, un apzināties, ka šodien ieguldītais darbs var nākotnē atmaksāties. Protams, vienmēr apstāv dažādi riski, kuru dēļ uzņēmēja nākotnes peļņas plāns var arī nesanākt, un tas ir vēl viens faktors, kas atsijā stipros no vājajiem, jo ne kurš katrs ir spējīgs ieguldīt ilgas un grūtas darba stundas darot lietas, par ko netiek maksāts ar cerību, ka nākotnē šis ieguldītais darbs atmaksāsies, un nenotiks kaut kas tāds, kāpēc šis darbs būtu bijis veltīgs.

Uzņēmējiem, kas darbojas nozarēs, kur peļņa nāk no pasīvajiem ienākumu avotiem ir jābūt ļoti izteiktai sevis disciplīnai, tieši tāpat, kā tas ir ar naudas krāšanu lielāku mērķu sasniegšanai. Ja uzņēmējs nemitīgi ņem kredītus un nespēj sakrāt naudu pat mazākām lietām, kā mazā sadzīves tehnika, tad uzsākt komercdarbību šādās jomās viņam būs ļoti grūti, jo citās jomās var paiet pat vairāki mēneši vai gadi, kad būs redzami pirmie sava darba augļi, un nereti lielajās industrijās tikai pēc vairākiem gadiem būs iespējams saņemt sava darba augļus un sākt nopietni pelnīt naudu.

Pasīvie ienākumu avoti, protams, ir ļoti ienesīgi, un ja izdodas izveidot ienākumu avotu, kurš ienesīs naudu ilgtermiņā, tad tas ir ļoti labs ieguldījums savā nākotnē, bet lai šādu darbu paveiktu ir vajadzīgs liels gribasspēks un apņemšanās, kas ne katram ir pa prātam.