Biznesā jāpievērš uzmanība katram sīkumam!

Lai veidotu labu uzņēmējdarbību uzņēmējam ir jāpievērš uzmanība visiem sīkumiem sākot no paša uzņēmuma darbības visām niansēm, līdz uzņēmuma darbiniekiem un, protams, pašam produktam, vai pakalpojumam, ko tavs uzņēmums sniedz klientiem. Uzņēmuma veidošana nav nekas viegls un par to tev ir jābūt pārliecinātam jau pašos uzņēmuma veidošana pirmsākumos , kad nāksies izveidot kaudzi papīru, un saplānot visu sākot no telpām, kur uzņēmums veiks savu darbību līdz cilvēkiem, ko tu algosi, un kopējo kolektīvu, kā visi cilvēki varēs sastrādāties. Bet pats galvenais bez visa šī ir tas, kā tad jūs tieši pelnīsit naudu, jo neviens uzņēmums nevar pastāvēt bez naudas pelnīšanas un tās arī būtībā ir galvenais uzņēmuma mērķis, ja neskaita labu atmosfēru un kāda lielāka vai nopietnāka mērķa sasniegšanu.

Ikvienam uzņēmējam ir jāsaprot tas, ka jādomā būs par visu, un būs jāpieņem simtiem lēmumu, kuriem noteikti, ka būs pārāk maz informācijas, lai varētu konkrēti šos lēmumus pieņemt. Uzņēmuma vadītājam ir jābūt lietas kursā par visu, kas notiek uzņēmuma, sākot ar visiem projektiem, visām naudas plūsmām(izejošajām un ienākošajām), uzņēmuma darbinieku izglītībai, un kopējam garastāvoklim, kā arī daudz globālākām lietām, kā ekonomiskais stāvoklis valstī, nodokļu likmes, darbības nozares virzieniem utt, Būtībā uzņēmējam ir nemitīgi jādomā par to, kā visas lietas uzlabot, padarīt efektīvākas, un kā pēc iespējas ātrāk atrisināt visas uzņēmumā radušās problēmas.

Bet neskatoties uz vispārējām lietām, galvenais, kam jāpievērš uzmanība, ir pats produkts vai pakalpojums, un tas nenozīmē, tikai vispārēja koncepta izveidošana, un darbu tālāka nodošana saviem darbiniekiem. Uzņēmuma galvai ir nemitīgi jādomā, kā uzlabot savus produktus, kā tos padarīt lētākus, pieejamākus, bet tajā pašā laikā labākus, ātrākus un efektīvākus. Produktu vai pakalpojumu veidošanā ir jādomā par katru soli, kas tiek veikts un vai nav iespējams šos soļus kaut kādā veidā uzlabot, tādā veidā palielinot ienākumus, samazinot izdevumus vai palielinot efektivitāti, un vienkārši izdarot vairāk ar to pašu naudu vai darbaspēku. Produktu veidošanā it sevišķi svarīgi ir pievērst uzmanību pat vismazākajām detaļām, un šeit noteikti, ka varu pieminēt stāstu par Stīvu Džobsu no Apple, kurš bija kā apsēsts ar produktu uzlabošanu, un pat pievērsa uzmanību tam, kā Apple iepakojumā izskatās austiņas, lai tās nebūtu sakrunkojušās un lai cilvēkam atverot iepakojumu tas būtu patīkams un glīts.

Pievērst uzmanību sīkumiem parasti ir ļoti grūti, it sevišķi tad, ja jau tā kavējas darbi pie kāda konkrēta projekta, un ir jādomā, kā paspēt visu nospraustajā laika intervālā. Tieši tāpēc uzņēmēji, kas pievērš uzmanību visiem sīkumiem tiek dēvēti par Mikromenedžeriem, jo viņi zina pilnīgi visu par to, kas notiek uzņēmumā, un ko vajadzētu izmainīt, ko uzlabot un ko atmest. Visgrūtāk uzņēmējiem ir atmest darbu, kas ir ticis izdarīts pie kāda noteikta projekta, kad ir skaidri redzams, ka projekts nebūs veiksmīgs, un vairumā gadījumu cilvēks vēl joprojām centīsies lai projekts sanāk, un ilgtermiņā tieši zaudēs vēl vairāk laika, lai gan daudz efektīvāk būtu bijis projektu pamest un uzsākt darbu pie kaut kā pavisam jauna.

Uzmanības pievēršanai sīkumiem noteikti ir jāiemācās jau uzņēmējdarbības sākumā, jo tikai pēc iespējas efektīvāk darot visu būs iespējams panākt vēlamo un tikt pie saviem mērķiem!